Asa am trait: Rapid - Vorskla Poltava 1-0

NaRCoTiQ
    NaRCoTiQ

Mesaje : 112
    Data de înscriere : 30/01/2009

Asa am trait: Rapid - Vorskla Poltava 1-0 Empty Asa am trait: Rapid - Vorskla Poltava 1-0

Mesaj  NaRCoTiQ Mier Feb 04, 2009 8:20 pm

Rapid Bucuresti a luat startul in seria de meciuri amicale a iernii, prima partida fiind in compania celor de la Vorskla Poltava

89' GOOOL Rapid. Dobroiu inscrie la o faza surprinzatoare a rapidistilor

87' Jocul si-a pierdut din intensitate. Cele doua echipe asteapta finalul meciului

81' Corner pentru Poltava, insa Marius Constantin e pe faza si respinge

78' Djalovic scapa pe partea drapta, centreaza spre Cesinha insa acesta incearca un artificiu tehnic inutil si pierde mingea

76' Rapidistii ataca in valuri cu Dobroiu in avanposturi. Rapidistul se simte in largul sau in atac, insa nu si-a reglat sutul decisiv

73' Sut periculos de la distanta al ucrainienilor,dar portarul rapidist este la post

71' Atac prelungit al rapidistilor incheiat cu un sut al lui Dobroiu alaturi

67' Ucrainienii pun din ce in ce mai multa presiune pe poarta Rapidului. Un sut periculos trece putin peste poarta

64' FaAza fixa pentru cei de la Poltava. Mingea este trimisa la coltul lung, dar reluarea cu capul a unui jucator advers trece pe langa poarta

63' Meciul a prins un ritm bun, fazele se succed de la o poarta la alta. Din pacate golurile inca nu si-au facut aparitia

59' Din nou Dobroiu are golul in varful bocancului, sutul sau fiind respins in extremis

58' Imensa ocazie a apidului. Dobroiu este gasit cu o pasa pe culoar, scapa singur cu portarul advers, dar suteaza pe langa poarta

54' Djalovic este din nou in fata golului insa este deposedat tocmai in momentul sutului

50' Rapidistii pleaca pe contraatac prin Djalovic, insa sutul acestuia trece peste poarta din pozitie foarte buna

49' Corner pentru Poltava, insa rapidistii resping

47' Ucrainienii au revenit mai motivati de la vestiare

46' Incepe repriza secunda

45' Finalul primei reprize

44' Ucrainienii au o perioada mai buna pe acest final de repriza, dar defensiva giulesteana rezista

42' Andrade este surprins iesit din poarta de un sut de la mare distanta, insa portarul se repliaza la timp si prinde mingea

40' Rapidistii insista prin presing in jumatatea adversa, dar nu reuseste sa puna in pericol poarta ucrainienilor

38' Andrade se pare ca este in forma. Retine o noua centrare periculoasa

37' Un atacant ucrainean scapa singur spre poarta, insa centrarea sa este interceptata de rapidisti care scot in corner. Lovitura de colt este respinsa de Maftei

36' Andrade retine cu siguranta o centrare inalta expediata de pe partea stanga

32' Atac frumos al Rapidului prin pase legate elegant, insa Lazar nu se intelege cu colegii si paseaza aiurea

30' Ucrainienii beneficiaza de o lovitura libera din lateral dreapta, mingea este aruncata in fata portii de unde PErja respinge, mingea revine la adversari, insa Andrade retine sutul

28' Herea bate dezamagitor un corner la coltul lung unde nu se afla niciun rapidist

27' Marinescu este inlocuit in poarta cu Andrade

27' Atac in viteza al Rapidului pe partea dreapta, dar Raduta este surprins in ofsaid

26' Grigorie este avertizat pentru un gest nesportiv

24' Se joaca intr-un ritm alert, insa fazele de atac nu prea au consistenta si mingea se pierde in fata careului advers

21' Giulestenii incearca un atac pozitional, dar pierd mingea in apropierea careului advers

18' Grigorie executa o lovitura libera de pe stanga, direct pe poarta, dar portarul retine

17' Rapidistii au reusit sa echilibreze situatia la centrul terenului

16' Rapidistii recupereaza o minge la centrul terenului, Grigorie centreaza, insa Herea nu mai ajunge la minge

14' Lovitura libera pentru Rapid de la 35 de metri. Bate Herea, insa peste poarta

13' Sut de la mare distanta al celor de la Poltava, mingea trece mult peste poarta Rapidului

11' Atac prelungit al giulestenilor incheiat cu centrarea de pe dreapta a lui Maftei respinsa de defensiva adversa

8' Centrare periculoasa de pe dreapta in fata portii Rapidului, dar Perja scoate in corner

7' Meciul este destul de confuz. Ucrainienii domina usor, avand mai mult posesia

4' Pinto intoarce o minge pentru Grigorie care centreaza insa ucrainieinii resping

2' Rapidul are un inceput mai timid de meci