Muzica de calitate,Filme bune,Radio Flexibil,Imagini amuzante,clanuri HNS

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum pentru melomani,cinefili,pasionati de fotografie si Counter Strike


    I Am Legend (2007)

    NaRCoTiQ
    NaRCoTiQ


    Mesaje : 112
    Data de înscriere : 30/01/2009

    I Am Legend (2007) Empty I Am Legend (2007)

    Mesaj  NaRCoTiQ Mier Feb 04, 2009 12:52 am

    I Am Legend (2007) I-Am-Legend-71367-529

    Regizor:
    Francis Lawrence
    Scenaristi:
    Joyce Hooper Corrington
    John William Corrington
    Richard Matheson
    Genul:
    S.F. / Groaza / Drama / Thriller
    Durata:
    101 minute

    Scurta descriere:
    Robert Neville (Will Smith) e un savant stralucit, dar nici macar el nu a putut eradica teribilul virus care era de neoprit, incurabil... si facut de om. Intr-un fel imun, Neille este acum ultimul supravietuitor in ceea ce a mai ramas din New York... si poate din intreaga lume, dar nu e singur. Este inconjurat de "infectati", victime ale bolii care s-au transformat in fiinte carnivore care pot trai numai in intuneric si care vor devora sau vor infecta pe oricine sau orice din calea lor.

    Timp de trei ani, Neville si-a petrecut zilele cautand hrana si provizii si trimitand mesaje radio, disperat sa gaseasca si alti supravietuitori care ar mai putea exista. Intre timp, cei infectati se strecoara prin umbra, urmarind fiecare fiecare miscare a lui Neville, asteptand sa faca o greseala fatala. Poate ultima si cea mai buna speranta a omenirii, Neville este motivat de un singur scop: a gasi o cale de inversare a efectelor bacteriei folosind propriul sau sange imun. Din nefericire, tot sangele sau este si tinta celor infectati. Neville stie ca este in minoritate si in curand ramane fara timp.

    Filmul este bazat pe romanul omonim al lui Richard Matheson, dar filmul va semana mai mult cu "The Omega Man" (1971), a doua adaptare cinematografica a filmului, decat cu prima adaptare, "The Last Man on Earth" (1964).

    * Titlu: I Am Legend - Legenda vie
    * Producator: 3 Arts Entertainment
    * Distribuitor (international): Warner Bros. Pictures
    * Distribuitor (Romania): InterComFilm Romania
    * Data lansare (SUA): 14 Decembrie 2007
    * Data lansare (Romania): 18 Ianuarie 2008
    * Perioda filmare: 23 Septembrie 2006 - 31 Martie 2007
    * Buget: 150,000,000 $
    * Incasari weekend: 77,211,321 $


      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 12:37 pm